Miltelinis dažymas

Kas yra miltelinis dažymas?

Miltelinis dažymas tai ganėtinai jauna, bet  pažangi apdailos technologija, skirta įvairiausiems metaliniams paviršiams dažyti. Proceso metu gaminys apdirbamas chemiškai, bei padengiamas milteliniais dažais, kurie polimerizuojasi krosnyje. Taip nudažytas gaminys apsaugotas nuo karščio, šalčio, braižymo, korozijos, balimo ir kitų aplinkos sąlygų poveikio.

Milteliniais dažais padengtas paviršius tampa itin patvarus ir atsparus smūgiams, dažai išlaiko savo elastingumą netgi įvykus paviršiaus deformacijai ir yra atsparūs nusitrynimui, bei kitiems aplinkos reiškiniams.

Milteliniai dažai turi labai plačią spalvų įvairovę, daugybę tekstūrų, įvairaus blizgumo, pasižymintis atsparumu cheminėms medžiagoms, bei lengva priežiūra.

Pagrindiniai miltelinio dažymo privalumai

  • Patikimai saugo metalinį paviršių nuo korozijos.
  • Ekologiška, nes sudėtyje nėra jokių toksinių medžiagų.
  • Daugybė spalvų, bei tekstūrų įvairovė.
  • Atsparusmas aplinkos poveikiui – trūkinėjimui, braižymui, išblukimui.
  • Tinka įvairaus metalo paviršiams dažyti – plienui, cinkuotam metalui, aliuminiui, žalvariui, variui, bronzai, titanui, švinui ir kt.
  • Gaminys padengiamas tolygiu dažų sluoksniu.

Miltelinio dažymo procesas

Norimas dažyti gaminys nuvalomas, pašalinamos rūdys, bei kiti nešvarumai. Toliau gaminys apdirbamas chemiškai. Chemiškai apdirbtas gaminys, kaitinamas krosnyje ne žemesnėje nei 80-100 laipsnių temperatūroje. Taip išdžiovintas gaminys yra paruoštas dažymui. Specialia įranga įelektrinti milteliniai dažai užpurškiami ant įžeminto metalinio paviršiaus. Taip dažai pasidengia tolygiai ant gaminio.

Padengtas gaminys dedamas į krosnį, kur 180-200 °C temperatūroje dažai polimerizuojasi, t.y. dažai išsilydo ant gaminio paviršiaus.

Atvėsinto gaminio danga sukietėja, taip sudarydami kokybišką dažų dangą. Taip nudažytas gaminys ne tik puikiai atrodo, bet ir pasižymi nepriekaištingomis antikorozinėmis, bei aparumo aplinkos sąlygoms sąvybėmis.

miltelinio dažymo procesas